Reference

Když jsem přišel k Danovi v 14-ti letech, byl jsem slabý kluk co sotva udělal dřep. Bolely mě záda a nemohl jsem kvůli tomu dělat to, co mě baví. Ani ne za rok jsem byl kompletně v pohodě a byl jsem na tom fyzicky mnohem lépe, než kdy dřív. Čím déle jsem k Danovi chodil tím to bylo lepší. Cvičil se mnou to, co potřebuju a ne to, co chci a proto je to tak dobrý trenér! Děkuju moc za možnost s tebou spolupracovat.

Ruben Bartek
16.10.2020

I was blessed to have been recommended Daniel from a friend. In a short period of time, my natural posture is better and I finally can walk without pain from an old injury. I went from not being able to walk up the stairs, to only using the stairs in my building without a thought about it. His enthusiasm and positive attitude was contagious and for the first time I was not dreading the gym. I never felt intimidated with him and he was a very clear and concise instructor with many varied exercises. He is the biggest supporter and really knows how to motivate you to make the gradual changes to improving your diet, exercise and health habits that will stick. I really appreciated the clear effort and consideration he put into every single meeting. He really cares about making you not just look better, but also to be a healthier person in a myriad of ways. It was a great experience having him as my trainer and I highly recommend Daniel to anyone who wants to make real changes in their life.

Lilly Waldman
6.3.2020

I have had the opportunity to train with Daniel for the last 6 months. During that time I have been really impressed with his passion for Strength & Conditioning combined with his energy and enthusiasm. Daniel has shown intense dedication to training while using advanced techniques in his field. I can tell you his program makes super fun plus it has a positive effect on your body. If you want to have a private trainer in Prague area, I highly recommend Daniel.

Verena Giel, Senior Application Engineer
24.1.2020

Dana mohu jako trenéra doporučit všem, kteří chtějí zlepšit techniku cviků a jde jim o dlouhodobé zlepšení. Tréninky jsou variabilní, Dan se stále snaží ukazovat nové cviky, ale zároveň předat základní principy, které jsou důležité pro cvičení obecně. Motivuje k lepším výsledkům a postupně přidává na intenzitě. Tréninky sestavuje především z cviků s vlastní vahou, po čase přidává závaží a využívá celou řadu pomůcek. Nikdy se na tréninku nenudím a líbí se mi, že do tréninku dává hodně nápaditosti a není to jen o tom sednout si na stroj a počítat opakování.

Veronika Pešková, Data analyst, GAMEE
21.1.2020