O mně

Mé první kroky směrem ke cvičení ve fitness jsem udělal v době studií na gymnáziu (cca v 17-ti letech), kdy jsem začal pravidelně chodit do posilovny ve Vršovicích v Praze. Byla to taková “klasická činkárna” plná upocených nadšenců, které se ženy vyhýbaly velkým obloukem. Hlavním cílem tehdy bylo “zvednout co nejvíc”, aby si tam člověk neudělal moc ostudu. Není těžké si domyslet, že tento druh cvičení měl ke zdravému cvičení ještě poměrně hodně daleko …

Daniel Matouš

Dalším klíčovým zlomem bylo, když jsem v roce 2007, tehdy už při studiu na Karlově univerzitě, začal pracovat pro pražské luxusní fitness a wellness centrum World Class Health Academy. Na sportovních veletrzích a dalších eventech jsem si v praxi vyzkoušel sales a marketing. Tehdy to pro mě byla velká zkušenost: dostat se mezi lidi, komunikovat s nimi a snažit se jim poradit a pomoci, a taky se „otrkat“. Odtud už to byl jen krůček k práci osobního trenéra …

O fitness jsem se od té doby začal mnohem více zajímat, absolvoval jsem školu Petra Tlapáka – Tonus a splnil zkoušku na mezinárodní certifikát Instruktora fitness. Díky práci trenéra se mi podařilo spojit to, co mě baví – cvičení a práci s lidmi. Začal jsem se mnohem více zajímat o zdravotní aspekty cvičení, správnou stravu a životosprávu … Což mi zůstalo dodnes :-) . Se zájmem sleduji současné trendy a nové možnosti v oblasti fitness a well-being.

Následoval dlouhý proces školení a sebevzdělávání, který již dnes zahrnuje desítky školení a certifikátů, dále zkušenosti z praxe v retailu v marketingu, vedení týmu lidí na projektech a hlavně ta největší byla práce na sobě. Dnes spolupracuji a učím se od ostatních profesionálních trenérů, lektorů, běžců, fyzioterapeutů apod. A tyto zkušenosti beru jako nesmírně cenné a přínosné. Díky nim dokážu lépe porozumět individuálním potřebám a problémům lidí a lépe jim poradit. Poznal jsem, že empatie, komunikace a osobní přístup a porozumění jsou nezbytnou podmínkou k oboustranné spokojenosti.

Bez sportu a pohybu si nedovedu život představit, je pro mě přirozenou součástí života již od raného věku. Kromě funkčního fitness a calistheniky mě baví celá řada sportů – zejména trailový běh (zejména sky running), cyklistika, jóga, vysokohorská turistika, lyžování, tenis a další. Kromě sportů velmi rád cestuji po světě, fotím (nejraději přírodu), čtu a poslouchám zajímavé a inspirativní podcasty.

REFERENCE KLIENTŮ