Holistický fitness & healthy lifestyle trenér

 

Mým cílem je pomoci Vám dlouhodobě a udržitelně nejen v oblasti cvičení a správné výživy, ale celkově změnit váš přístup k vlastnímu tělu a mysli - holisticky, individuálně. Naučit vás Vaše tělo lépe vnímat, procítit a využít jeho potenciál. A celkově tím nasměrovat Váš životní styl ke zdravějšímu.

Při cvičení vycházím z principů vývojové kineziologie a funkčního tréninku, kde základ tvoří nejen funkční střed těla, ale i periferie (horní a dolní končetiny), kde vše pracuje v synergii. K napřímení páteře je potřeba vytvořit oporu a aktivovat celotělové svalové řetězce včetně hlubokého stabilizačního systému. Což je opak oproti vědomému, izolovanému zatínání svalů těla, při kterém se více uzavíráme dovnitř, dochází k disharmonii, protože některé svaly přetěžujeme a jiné naopak používáme nedostatečně. Výsledkem je, že se nám hůře dýchá a tělo pak nefunguje správně jako celek. Zapojit „core“ neznamená cíleně zatínat břišní ani zádové svaly, tak naše tělo totiž nefunguje! Tyto svalové skupiny musí spolupracovat, ale díky aktivaci pomocí naší centrální nervové soustavy. Spolu na to půjdeme cestou, kdy spolupracuje přední i zadní muskulatura trupu jako celek a v synergii, v kombinaci se správným dýcháním, samozřejmě. To je základ pro správný pohyb, sílu i kondici, stabilitu i mobilitu. Ale to hlavní: pro vaše LEPŠÍ ZDRAVÍ.

Snažím se přistupovat ke klientům jako k osobnostem, které mají rozdílné potřeby a přání. Svůj přístup, stejně jako jednotlivé tréninky, přizpůsobuji jejich individuálním potřebám a možnostem, zejména zdravotním omezením, Zdraví klienta je pro mě na prvním místě.

Věřím, že dnešní moderní fitness je o svobodě pohybu, touze učit se nové věci a posouvat se dál a lépe porozumět svému tělu. Fitness může být i zábava a radost z překonávání sebe sama. Pevná vůle a pozitivní motivace je základem pro to vydržet dlouhodobě a dosáhnout vysněných výsledků.

A co od spolupráce se mnou můžete očekávat?
• Profesionalitu, individuální přístup a moje know-how, které vám s radostí předám (10+ let zkušeností v oboru), motivaci a podporu
• Základní diagnostika – zjistíme, jaký je váš aktuální stav, zdravotní omezení, pracovní vytíženost, sportovní aktivity, vaše cíle apod. Součástí je i diagnostika těla na přístroji InBody.
• Podle výsledků diagnostiky nastavíme vhodné a reálné cíle a správnou metodiku cvičení k jejich dosažení, strečink, kompenzaci, práci s dechem, regeneraci a výživu.
• Cíle se mohou lišit a měnit v průběhu spolupráce, je to naprosto přirozené a správné! S čím vám mohu pomoci: cítit se lépe, redukce hmotnosti, pomoc s bolestmi (nejen) zad a svalovými dysbalancemi, zpevnění těla, nabírání svalové hmoty, zlepšení kondice a vytrvalosti, různé specifické sportovní cíle dle konkrétního sportu, cvičení během těhotenství a po něm ad. Základem je vždy zlepšení postury těla, eliminace bolestí a zpevnění core.
• Cvičením budeme postupně zlepšovat posturu vašeho těla, napřímení páteře, zapracujeme na nevhodných pohybových stereotypech, odstranění bolestí zad a kloubů. V případě potřeby nastavíme vhodné kompenzační cvičení, popř. spolupráci s fyzioterapeutem.
• Celou dobu budu hlídat správné, kvalitní a funkční provedení jednotlivých pohybů a správné nastavení těla
• Při cvičení využijeme rozmanitého spektra pomůcek, jako jsou TRX, BOSU, lana, Flowin, fitball, švihadlo, medicinbal, kettlebell, theraband, overball, lana na SM systém, rollery a další.
• Upravíme váš jídelníček postupně krok za krokem, aby byl zdravý, dlouhodobě účinný, smysluplný a dlouhodobě udržitelný a vy jste byli zdravější a měli více energie
• Připravte se na celkové zlepšení – fyzické i psychické, větší radost ze života, více energie, lepší výkonnost a hlavně LEPŠÍ ZDRAVÍ!
• A hlavně to nejdůležitější – ukážu vám cestu k tomu, aby vám cvičení dělalo RADOST!

Služby fitness coache poskytuji v českém nebo anglickém jazyce. Cvičit se mnou můžete ve fitness a wellness Synergy Clubu Anděl nebo přímo u vás ve firmě díky mému projektu ZDRAVÁ FIRMA; popř. sezónně i venku v přírodě.

Pokud máte seriózní zájem o dlouhodobou spolupráci, neváhejte mně kontaktovat ZDE.